• محصول
تالی الکتریک

مقالات  › استابلایزر 

سرو موتور چیست؟
۱۶ دی ۱۳۹۷

سرو موتور چیست؟

سرو موتور یک اکچویتور ( Actuator ) چرخ دنده و مدار کوچک الکترونیکی می باشد که می تواند موقعیت زاویه را به صورت دقیق کنترل کند. به عبارت دیگر سروموتور یا موتور کنترل نوعی از موتورهای الکتریکی است که با هدف بکارگیری در سیستم‌های کنترل فیدبک طراحی می‌شود. این تجهیز شامل یک موتور به همراه یک سنسور برای فیدبک گیری وضعیت و همچنین یک راه انداز سرو ( Servo Drive) می باشد. راه انداز سرو از سنسور فیدبک برای کنترل دقیق موقعیت چرخش موتور استفاده می کند که به آن عملکرد حلقه بسته نیز می گویند. لختی (اینرسی) در این موتورها پایین بوده و در نتیجه تغییر سرعت در این موتورها بسیار سریع است. موتورهای سرو با استفاده از سیستم حلقه بسته، یک جایگزین عملکرد بالا برای موتورهای القایی AC و موتورهای پله ای می باشد. نکته ای که سرو موتور ها را از سایر موتور ها متمایز می کند این است که این موتور ها برای حرکت های چرخشی متناوب ساخته نشده اند و در واقع یک موتور جابه جا کننده موقعیت است که این موقعیت انواع مختلف با توجه به سرو موتور انتخابی متغیر بوده ولی نهایتا می تواند کمتر از 360درجه باشد. این موتورها علاوه بر کنترل موقعیت شفت سروو، قدرت و سرعت چرخش شفت سروو موتور را نیز می توانند ...... ادامه »

برای کولرگازی چه استابلایزری بخریم؟
۲۱ آذر ۱۳۹۷

برای کولرگازی چه استابلایزری بخریم؟

همانطور که می‌دانید کولرهای گازی و اسپیلت از جمله وسایل برقی پرمصرف خانگی هستند، که با افت ولتاژ برق عملکرد آن‌ها دچار نقصان می‌شود. همچنین استارت اولیه این دستگاه‌ها(به جز مدل‌های اینورتر) بعضا ۳ تا ۷ برابر توان نامی دستگاه جریان می‌کشد. این جریان کشیدن بالا باعث افت ولتاژ و آسیب به سایر دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود. یکی از راه‌های کاهش آسیب به این دستگاه‌های کولرگازی و اسپیلت استفاده از دستگاه استابلایزر یا ترانس اتوماتیک است. اما سوالی که مطرح می‌شود اینست که برای کولرگازی چه استابلایزری بخریم؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانیم توان مصرفی دستگاه ما چند آمپر است یا حداقل بدانیم واحد اندازه گیری انرژی گرمایی(BTU) آن چقدر است؟ نکته: میزان مصرف دقیق هر دستگاه الکترونیکی از جمله کولرگازی و اسپیلت برروی آن بصورت برچسب حک شده است.   ردیف BTU جریان مصرفی(آمپر) توان(وات) ولت آمپر مورد نیاز ۱ ۹۰۰۰ ۴ ۸۰۰ ۱۵۰۰ ۲ ۱۲۰۰۰ ۵ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰ ۳ ۱۸۰۰۰ ۸ ۱۸۰۰ ۳۰۰۰ ۴ ۲۴۰۰۰ ۱۰ ۲۳۰۰ ۵۰۰۰ ۵ ۳۰۰۰۰ ۱۴ ۲۷۰۰ ۶۰۰۰ ۶ ۳۶۰۰۰ ۲۰ ۴۰۰۰ ۸۰۰۰ لیست دیگر مقالات استابلایزر ... ادامه »

نکات مهم در ارتباط با محل نصب استابلایزر و ترانس
۲۱ آذر ۱۳۹۷

نکات مهم در ارتباط با محل نصب استابلایزر و ترانس

اولین نکته در مورد نصب استابلایزر و ترانس استفاده از افراد متخصص و با تجربه جهت نصب است، برخی از شرکت‌ها همچون شرکت فاراتل نصب برخی از دستگاه‌های خود را الزاما توسط تکنسین‌های خود به رسمیت می‌شناسند. اما بیشتر شرکت‌ها الزامی برای نصب دستگاه توسط نصابان خود ندارند هرچند تاکید بر این است که حتما این نصب توسط افراد مجرب و با رعایت تمام نکات ایمنی صورت گیرد. بیشتر استابلایزرها یا ترانس‌های اتوماتیک بالای ۵۰۰۰ ولت آمپر نیاز به نصب توسط نصاب دارند. توصیه می‌گردد استابلایزر یا ترانس پای کنتور و یا پای فیوزهای مینیاتوری ورودی برق منزل نصب شود(الزامی جهت نصب پای کنتور نیست). محل نصب باید از تابش نور مستقیم آفتاب و مجاورت با مایعات خصوصا مواد شیمیایی فاصله داشته باشد. همچنین دمای محیط محل نگهداری نباید بسیار بالا(۴۵ درجه سانتیگراد) یا بسیار پایین(کمتر از منفی ۵ درجه سانتیگراد) باشد. همچنین در محل نصب باید حتی‌المقدور میزانی از جریان هوا در گردش باشد و از ورود گردوغبار به داخل دستگاه جلوگیری شود. بهتر است دستگاه بصورت افقی روی دیوار نصب شود یا حداقل بصورت افقی برروی زمین قرار گیرد.  از ...... ادامه »

راهنمای خرید استابلایزر و ترانس برای تلویزیون
۲۱ آذر ۱۳۹۷

راهنمای خرید استابلایزر و ترانس برای تلویزیون

همانطور که می‌دانید تمامی دستگاه‌های الکترونیکی از جمله انواع تلویزیون‌های ال‌سی‌دی، ال‌ای‌دی، سی‌آرتی و سایر سیستم‌های صوتی و تصویری همچون ست‌اپ باکس‌، دی‌وی‌دی پلیر، سینمای خانگی و باید با ولتاژ تثبیت شده در محدوده ۲۲۰ ولت راه‌اندازی و استفاده شوند. از آنجایی که در بسیار از مناطق ولتاژ برق به علل مختلفی همچون دوری و نزدیکی به پست‌های توزیع برق، استفاده از کابل‌های غیراستاندارد و سیستم توزیع فرسوده در محدوده استاندارد دستگاه‌های صوتی و تصویری نیست، به همین دلیل استفاده از دستگاه‌های تثبیت کننده ولتاژ برای این مصرف‌کننده‌ها لازم و گاهی ضروری است. تثبیت‌ کننده‌های ولتاژ (ترانس‌های اتوماتیک رله‌ای یا استابلایزرهای سروو موتوری) که برای سیستم‌های صوتی تصویری استفاده می‌شوند معمولا دارای زمان تاخیر کوتاه بین ۵ الی ۶۰ ثانیه هستند. عموما با توجه به تعدد دستگاه‌های کم مصرف در کنار یکدیگر دارای ۲ الی ۴ پریز خروجی هستند و از آنجایی که این دستگاه‌ها جریان کمی مصرف می‌کنند نهایتا دستگاه‌های ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ ولت آمپر برای این منظور پیشنهاد ...... ادامه »

راهنمای خرید استابلایزر برای یخچال فریزر
۲۱ آذر ۱۳۹۷

راهنمای خرید استابلایزر برای یخچال فریزر

همانطور که می‌دانید وسایل الکتریکی برای کارکرد مناسب نیاز به ولتاژ تثبیت شده برق شهر دارند. به همین دلیل بر آن شدیم که راهنمای خرید استابلایزر برای یخچال فریزر را بر اساس اطلاعات تجربی خود در اختیار شما قرار دهیم. یکی از وسایل برقی نسبتا حساس نسبت به نوسانات برق شهر که تقریبا در تمامی خانه‌ها وجود دارد، یخچال و فریزر است. موتور و کمپرسور انواع یخچال و فریزر فارغ از ایرانی یا خارجی بودن، نو یا قدیمی بودن، کم‌مصرف یا پرمصرف بودن باز هم در برابر نوسانات برق حساس هستند. با توجه به گران بودن هزینه تعمیرات موتور و کمپرسور انواع یخچال‌ها و از طرفی زیر بار نرفتن شرکت‌های گارانتی کننده آن‌ها در قبال دستگاه‌های غیر متصل به تثبیت کننده‌ها استفاده از ترانس اتوماتیک یا استابلایزر برای یخچال و فریزر ضروری است. دستگاه‌های ترانس اتوماتیک(استابلایزر رله‌ای) یا استابلایزر(سرووموتوری) علاوه بر تثبیت ولتاژ برق شهر در محدوده مشخص و استاندارد، باعث افزایش راندمان و کاهش استهلاک و در نتیجه افزایش عمر یخچال و فریزر می‌شوند. حال سوال اینست که برای یخچال و فریزر خود چه استابلایزر یا ترانسی تهیه کنیم. از ...... ادامه »

تفاوت استابلایزر و ترانس اتوماتیک چیست؟
۲۱ آذر ۱۳۹۷

تفاوت استابلایزر و ترانس اتوماتیک چیست؟

ترانس‌های اتوماتیک(رله‌ای یا پله‌ای) و استابلایزرهای سرووموتوری دو تکنولوژی برای جبران سازی افت ولتاژ برق شهر هستند. در ترانس‌های اتوماتیک افت ولتاژ از طریق رله‌های تعبیه شده در دستگاه و به صورت پله‌ای اصلاح می‌شود، در این فناوری ولتاژ خروجی روی یک عدد ثابت تثبیت نمی‌شود بلکه در یک بازه مناسب و استاندارد تثبیت می‌شود. عموما بازه این تکنولوژی بین ۱۰ تا ۱۵ ولت است(به طور مثال ولتاژ شما در این تکنولوژی همواره عددی بین ۲۰۵ تا ۲۳۵ ولت که ولتاژی استاندارد است قرار دارد). از ویژگی‌های مثبت این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی سروو موتوری می‌توان به سرعت سوییچ بالاتر، قیمت مناسب‌تر و هزینه نگهداری و تعمیرات پایین‌تر اشاره کرد. در استابلایزرهای سروو موتوری، اصلاح ولتاژ از طریق یک موتور دی‌سی و سیم پیچ مسی حلقوی صورت می‌گیرد. این تکنولوژی به نسبت رله‌ای به روزتر و با کارایی بیشتری است. از ویژگی‌های مثبت این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی رله‌ای می‌توان به راندمان بالاتر، دقت اصلاح ولتاژ بیشتر(بازه ولتاژ در این تکنولوژی ۵ ولت است و ولتاژ خروجی در محدوده ۲۱۵ تا ۲۲۵ ولت قرار می‌گیرد) و ...... ادامه »

استابلایزر چیست؟
۲۱ آذر ۱۳۹۷

استابلایزر چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که استابلایزر چیست؟ در حقیقت استابلایزر (و یا ترانس اتوماتیک) در معنای لغوی به مفهوم تثبیت کننده و منظور ما در اینجا تثبیت ولتاژ متناوب است. استابلایزرها یا تثبیت کننده برق شهر تجهیزاتی هستند که به روش‌های مختلف الکترونیکی، مکانیکی و یا ترکیبی با توجه به حساسیت تعیین شده که بر اساس آن طراحی شده‌اند، نوسانات ولتاژ برق شهر را در محدوده معین کنترل می‌نماید. ذکر این نکته مهم است که این دستگاه به عنوان واسط بین برق شهر و مصرف کننده قرار می‌گیرد و برق ورودی مصرف کننده را در یک محدوده مشخص تعیین شده صرف نظر از تغییرات ولتاژ ورودی برق شهر تصویب و به مصرف‌کننده منتقل می‌کند. به عبارت ساده‌تر استابلایزر(ترانس اتوماتیک) ولتاژی در محدوده مثلا ۱۷۰ تا ۲۵۰ ولت را به عنوان ورودی قبول می‌کند و این ولتاژ را تثبیت و به نزدیک به ۲۲۰ ولت(با تلورانس استاندارد) می‌رساند(از طریق تضعیف یا تقویت ولتاژ ورودی) و مصرف کننده‌ای(یخچال، فریزر، تلویزیون و یا سایر وسایل الکترونیکی خانگی، اداری و صنعتی تکفاز) که با ۲۲۰ ولت و محدوده نزدیک به آن در محدوده استاندارد(معمولا تلورانس را ۵ درصد در نظر می‌گیرند) ...... ادامه »

ترانس اتوماتیک یا رگولاتور ولتاژ چیست؟
۱۴ آذر ۱۳۹۷

ترانس اتوماتیک یا رگولاتور ولتاژ چیست؟

ترانس اتوماتیک یا رگولاتور ولتاژ (voltage regulator) ممکن است از یک مکانیزم الکترومکانیکی یا اجزای الکترونیکی استفاده کند. رگولاتور ولتاژ (ترانس اتوماتیک) بسته به نوع طراحی، ممکن است برای تنظیم یک یا چند ولتاژ AC یا DC مورد استفاده قرار گیرد. رگولاتورهای ولتاژ الکترونیکی در دستگاه هایی مانند منبع تغذیه رایانه ای قرار دارند که ولتاژ DC آنها توسط پردازنده ، سایر عناصر را تثبیت می کند. یک ترانس اتوماتیک (voltage regulator ) یک سیستم طراحی شده برای حفظ ولتاژ ثابت است. یک تنظیم کننده ولتاژ ممکن است از یک طرح ساده برای تغذیه استفاده کند یا ممکن است شامل بازخورد منفی باشد. ممکن است از یک مکانیزم الکترومکانیکی یا اجزای الکترونیکی استفاده کند. در موتورهای برقی و نیروگاه های ژنراتور نیروگاه مرکزی، تنظیم کننده های ولتاژ ، برق خروجی کارخانه را کنترل می کنند. در یک سیستم توزیع برق، تنظیم کننده های ولتاژ ممکن است در یک پست یا خطوط توزیع نصب شوند به طوری که تمام مشتریان ولتاژ را به طور یکنواخت و ثابت ، مستقل از اینکه چقدر جریان از خط گرفته شده است، دریافت کنند. ترانس اتوماتیک برای تنظیم ولتاژ استفاده می شود. هنگامی که یک ولتاژ ثابت و مطمئن مورد ...... ادامه »

محافظ برق یا ترانس اتوماتیک و استابلایزر؟!
۱۴ آبان ۱۳۹۷

محافظ برق یا ترانس اتوماتیک و استابلایزر؟!

یکی از دستگاههای الکتریکی که در دو دهه اخیر به یکی از پرکاربردترین لوازم برقی خانگی بدل شده، دستگاه محافظ برق است. بسیار شنیده‌ایم که کاربران خانگی پس از خرابی لوازم برقی خود به بهانه سوختن و آسیب دیدن در اثر نوسانات ولتاژ برق هیچ‌گونه خدماتی از سازندگان یا فروشندگان دریافت نکرده‌اند و از بیم گزیده نشدن دوباره، سر راه هریک از تجهیزات، یک عدد محافظ برق هم قرار می‌دهند تا از گزند نوسانات فراوان ولتاژ برق شهر در امان بمانند.اما آیا این جوابگوست؟ آیا محافظ برق خوب وجود دارد؟ بر پایه استاندارد، همه لوازم برقی می‌بایست ۱۰ درصد افت ولتاژ و ۸ درصد افزایش ولتاژ را بپذیرند و نوسان در این بازه به کارکرد درست آنها خدشه نزند. بنابراین با در نظر گرفتن ولتاژ شبکه برابر ۲۲۰ ولت، همه لوازم برقی در بازه ۱۹۸ تا ۲۳۷٫۶ ولت می‌بایست کار کنند و در خارج از آن نه. بنابراین در یک محافظ برق خوب چنانچه ولتاژ از ۱۹۸ ولت کمتر شد، محافظ می‌بایست برق را قطع کند. اما با نگاه به ویژگی‌های فنی محافظ‌های برق موجود در بازار و البته استاندارد!، درمیابیم که همه آنها برق بالای ۱۷۵ تا ۱۸۵ ولت را مناسب شناخته و آن را وصل می‌کنند. ...... ادامه »

استابلایزر رله ای یا استابلایزر سروو موتوری
۱۵ اسفند ۱۳۹۶

استابلایزر رله ای یا استابلایزر سروو موتوری

بعد از شناخت استابلایزر و انواع آن ( استابلایزر رله ای و استابلایزر سروو موتوری ) ، حال نوبت آن است که بدانیم کدام یک از آنها برای مصرف ما مناسب است. با مطالعه این آموزش شما علاوه بر شناخت موارد استفاده انواع استابیلایزرها می توانید بهترین انتخاب استابلایزر را برای خود داشته باشید. چه زمانی از استابلایزر رله استفاده کنیم ؟ هر زمان نوسانات برق شهر به صورت پله ای بوده و ولتاژ به مقدار زیادی پرش می کند (بر فرض مثال ولتاژ به طور ناگهانی از 220 به 170 کاهش پیدا کند یا به بالای 240 ولت برسد ) بهتر است از استابیلایزر رله استفاده گردد که از سرعت سوئیچ بالایی بر خوردار است . چه زمانی از استابلایزر سروو موتوری استفاده کنیم ؟ در هر مکانی که به هر دلیل ولتاژ برق شهر در اکثر مواقع پایین تر یا بالاتر از حد مجاز است و نوسانات ولتاژ به صورت پله ای نیست بهتر است از استابیلایزر سروو موتوری استفاده گردد که از دقت بیشتری برای جبران و کاهش ولتاژ برخوردار است . لیست محصولات استابلایزر ( ترانس خانگی )   ... ادامه »

تفاوت استابلایزر رله ای و سروو موتوری
۱۵ اسفند ۱۳۹۶

تفاوت استابلایزر رله ای و سروو موتوری

همانطور که می دانید استابلایزر ها به دو دسته تقسیم می شوند: استابلایزر رله ای و استابلایزر سروو موتوری ، حال نکته مهم این است که آنها را بشناسیم تا بتوانیم هنگام خرید استابلایزر و مشاهده قیمت آنها انتخاب مناسبی را داشته باشیم. این آموزش شما را با تفاوت های این دو تکنولوژی استابیلایزر آشنا می کند. استابلایزر رله ای: این استابیلایزر ، از سرعت سوئیچ خیلی بیشتری نسبت به استابلایزر سروو موتوری برخوردار است و این کار را در کسری از ثانیه انجام می دهد در حالی که نمونه سروو موتوری بین 3 تا 7 ثانیه در بهترین حالت تاخیر دارد اما تغییرات ولتاژ را با دقت 10 تا 20 ولت اصلاح می کند . هزینه تعمییرات ساختار رله ای بسیار کمتر از سروو موتوری می باشد . استابلایزر سروو موتوری: از دقت بالاتری نسبت به استابلایزر رله ای برخوردار است  و تغییرات ولتاژ را با دقت  3 تا 5 ولت اصلاح می کند در صورتی که این عدد در نمونه رله ای 20 ولت می باشد. راندمان بالا و طول عمر بیشتر مزیت مهمی در استابلایزر سروو به حساب می آید اما هزینه تعمییرات به خاطر طراحی دینامیکی بسیار بالاتر از استابلایزر رله ای است .  ... ادامه »

الزامات برق بیمارستان چیست (1) ؟
۲۲ دی ۱۳۹۶

الزامات برق بیمارستان چیست (1) ؟

در اکثر مدارها و دستگاه هاى الکترونیکى، براى تأمین انرژى و توان مصرفى سیستم، نیاز به منابع تغذیه داریم. منابع تغذیه، ولتاژ مورد نیاز خود را از طریق برق شهر تهیه مى کنند. حال اگر به هر دلیلى جریان بار یا ولتاژ برق شهر تغییر کند، ولتاژ خروجى منبع تغذیه ثابت نمى ماند. این تغییر ولتاژ روى دستگاه هاى مرتبط با آن، نظیر تجهیزات حساس (تجهیزات پزشکى و ... )، اثر مى گذارد و سبب خطا در عملکرد آن مى شود. براى جلوگیرى از این گونه خطاها باید ولتاژ خروجى منابع تغذیه را ثابت نگه داریم. براى تثبیت ولتاژ خروجى منابع تغذیه از رگولاتورهاى ولتاژ ( تثبیت کنندة ولتاژ یا استابلایزر ) استفاده مى کنند. رگولاتور ولتاژ مى تواند با تغییر ولتاژ ورودى یا تغییر جریان بار، ولتاژ دوسر بار را ثابت نگه دارد. در منابع تغذیه، مدار رگولاتور بین صافى و بار قرار مى گیرد به این ترتیب تمامى تغییرات ولتاژ منبع تغذیه را که به دوسر خازن صافى مى رسد حذف مى کند و ولتاژ تثبیت شده اى به بار مى رسد. یکسوساز: عمل یک طرفه کردن جریان متناوب ثانویه ترانسفورماتور را انجام مى دهد. صافى: عمل صاف کردن و یک نواخت کردن ولتاژ یکسو شده را به عهده دارد. ساده ترین صافى شامل یک خازنا ...... ادامه »

سروموتور چیست؟
۱۹ آذر ۱۳۹۶

سروموتور چیست؟

سروموتور سیک نوع موتور الکتریکی میباشد که به دلیل استفاده در پروژه های صنعتی به صورت حلقه بسته ، مجهز به سیستم های کنترل فیدبک دار شده است ، که متغییر کنترل شونده موقعیت ،سرعت،گشتاور میباشد. لختی در این موتور ها بسیار پایین بوده و درنتیجه تغییر سرعت در این نوع موتور های بسیار سریع میباشد. اولین سیستم های الکتریکی سرو نیز با نام سرو موتورهای DC پا به عرصه دنیای صنعتی گذاشت،صرفنظر از اشکالات ذاتی موتورهای DC مانند ساختار پیچیده (به خصوص در ماشین های DC با جبران سازی کامل)،راندمان پایین تر نسبت به ماشین های AC و همچنین قیمت بالا و هزینه تعمیرات و نگهداری زیاد داشتند،ماشین های DC به دلیل جاروبکهای کربنی نیازمند نگهداری و بازدیدهای دوره ای می باشند و به دلیل کموتاتور های مکانیکی قابلیت اطمینان در این ماشینهای نیز کاهش چشمگیری می یابد و امکان یکسوسازی جریانهای بزرگ را ندارد. بنابراین،به دلیل دارا بودن مشخصه های بسیارمناسب در ماشینهای AC مانند: راندمان بالا ، گشتاور مناسب و نرم که مهمترین عامل رقابت بین ماشن های AC و DC میباشد،ماشینهای DC کم کم جای خود را به ماشین های AC دادند و به تبع آن ، سرو موتور های AC نیز جایگزین سرو موتورهای DC شدند،هرچند هنوز هم ...... ادامه »

ترانس اتوماتیک
۱۲ آذر ۱۳۹۶

ترانس اتوماتیک

ترانس های اتوماتیک وسایلی هستند که می توانند جهت تقویت و تنظیم برق نامطمئن شهری و یا صنعتی و جهت حذف نویزها و شوک های الکتریکی ناگهانی با خروجی ثابت 220 و 380 ولت جهت حفاظت از کلیه لوازم برقی استفاده نمود. ترانس اتوماتیک برای پاسخ گویی به نیازهای مصرف کنندگان در رنج ها و توان های مختلف طراحی گردیده است. ترانس اتوماتیک تک فاز : ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک 0/5 ﻛﻴﻠﻮ وات با کد سفارش OMG-V11-500VA جهت ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ و ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻳﺎ ﺗﻀﻌﻴﻒ ﺑﺮق تک ﻓﺎز ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻫﺎ ﺗﺎ 2 آﻣﭙﺮ با خروجی ثابت 220 ولت دارای صفحه نمایش دیجیتال جهت نمایش ولتاژ ورودی و خروجی ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک 1 ﻛﻴﻠﻮ وات با کد سفارش OMG-V11-1000VA جهت ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ و ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻳﺎ ﺗﻀﻌﻴﻒ ﺑﺮق تک ﻓﺎز ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻫﺎ ﺗﺎ 4 آﻣﭙﺮ با خروجی ثابت 220 ولت دارای صفحه نمایش دیجیتال جهت نمایش ولتاژ ورودی و خروجی ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک 1.5 ﻛﻴﻠﻮ وات با کد سفارش OMG-V11-1500VA جهت ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ و ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻳﺎ ﺗﻀﻌﻴﻒ ﺑﺮق تک ﻓﺎز ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﻫﺎ ﺗﺎ 6 آﻣﭙﺮ با خروجی ثابت 220 ولت دارای صفحه نمایش دیجیتال جهت نمایش ولتاژ ورودی و خروجی ﺗﺮاﻧﺲ اﺗﻮﻣﺎتیک 2 ﻛﻴﻠﻮ وات با کد سفارش OMG-V11-2KVA جهت ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ و ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻳﺎ ﺗﻀﻌﻴﻒ ﺑﺮق تک ﻓﺎز ...... ادامه »

تفاوت سیستم سروو موتور و رله
۰۸ آذر ۱۳۹۶

تفاوت سیستم سروو موتور و رله

تفاوت سیستم سروو موتور و رله از دیرباز تاکنون دو فناوری فراگیر برای جبران نوسان ولتاژ یک برق شهر به کار گرفته شده است. در روش نخست، یک اتوترانسفورماتور با چند خروجی سیم پیچ که هر یک از آنها به رله ای مصل می باشد، به وسیله یک مدار، ولتاژ ورودی را اندازه گیری نموده و با توجه به ولتاژ ورودی، مشخص میکند که کدامیک از رله ها ولتاژ خروجی را تعیین نماید که در بهترین حالت فاصله ولتاژ بین آنها نمی تواند کمتر از (10) ولت باشد. ساختار قدیمی این دستگاه ها به روش پله-پله ، نمیتواند ولتاژ بار را در مقدار ویژه ای تثبیت کند. بلکه همواره آن را در بازه مناسبی نگه میدارد. از دید متخصصان الکترونیک به کار بردن واژه "استابلایزر" برای چنین ابزاری که ولتاژ خروجی آن روی یک عدد تثبیت نشده است، نادرست بوده و "ترانس اتوماتیک رله ای" برای نام گذاری آن بهتر است. ساختار جدید استبلایزر ها که برای جبران نوسان ولتاژ به کار میرود، از ترانسفورماتوری که سیم پیچی آن بر روی هسته های حلقوی، توسط یک جاروبک زغالی که به خروجی متصل است به کمک یک سرووموتور که از میکروپروسسور هوشمند فرمان میگیرد روی هسته مسی لغزیده و با جابجایی آن ولتاژ خروجی تنظیم میگردد. از آنجا ...... ادامه »

قابلیت های استابلایزر های امگا
۱۷ آبان ۱۳۹۶

قابلیت های استابلایزر های امگا

۱ – تثبیت برق شهر 220 ولت در مدل های تک فاز سری STB-11 | تثبیت برق 380 ولت در مدل های سه فاز سری STB-33 برق شهر دارای نوسانات ولتاژ است(پرش ولتاژ)، به همین دلیل استفاده از استابلایزر میتواند به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه های مصرف کننده را بالا ببرد وخروجی ثابت 220 ولت را به دستگاه خانگی اعمال کرد جلو گیری از سوختن لوازم خانگی کمک کند. ۲ – محافظت در مقابل اتصال کوتاه اگر به هر دلیلی اتصالی در خروجی و یا لخت بودن سیم فاز و نول دستگاه مصرف کننده اتفاق بیافتد بلافاصله دستگاه به صورت اتوماتیک خروجی تو سط برد میکرو پروسوری موجود در دستگاه را قطع نموده و مصرف کننده را مطلع میسازد. ۳ – کاهش هزینه های مصرف برق افت ولتاژ برق شهر باعث اختلال در عملکرد دستگاه ها شده و قدرت نامی و راندمان الکتروموتور را به حد قابل توجهی کاهش می دهد،به عبارتی هر چی ولتاژ کاهش پیدا کند آمپر مصرفی بیشتر خواهد بود و قبوض برق برحسب آمپر مصرفی محاسبه می گردد در نتیجه دور الکترو موتور کاهش پیدا کرده، باعث عدم کار کرد صحیح در دستگاه خواهد شد. در نهایت برق زیادی را مصرف می کند . مواقع افزایش مصرف برق تا 30درصد نیز خواهد بود. ۴ – محافظت در مقابل رعد و برق، ...... ادامه »

استابلایزر و تثبیت برق
۱۷ آبان ۱۳۹۶

استابلایزر و تثبیت برق

چرا باید از استابلایزرها استفاده کنیم؟ تحقیقات انجام شده نشان می دهد عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی ، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا ً در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور ، کمپرسور، لباسشوئی، کولر گازی، دستگاههایCNC، دستگاههایPLC ، دستگاههای چاپ و برش، دستگاههای پزشکی، دستگاههای بافندگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد . به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی و اداری بخصوص کولر گازی ، یخچال ، لباسشوئی ، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و غیره حتما ً باید از دستگاههای استابلایزر استفاده نمود همچنین لازم به ذکر است ، فروشندگان و تولید کنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق در دستگاه های فاقد استابلایزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند. استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد : دسته اول استابلایزرهای رله ای(استابلایزرهای پله ای) بوده که طریقه ی کارکرد این نوع استابلایزرها تنظیم ولتاژ با دقت 10V می باشد. دسته دوم استابلایزرهای سرووموتوری هستند که این ...... ادامه »

ترانس تقویت برق ( استابلایزر )
۱۷ آبان ۱۳۹۶

ترانس تقویت برق ( استابلایزر )

ترانس تقویت برق (استابلایزر) دستگاهی است که در صورت افت، نوسان و یا هر گونه تداخل در برق شهری  آن را به سرعت تشخیص داده و بصورت اتوماتیک اقدام به رفع آن می نماید. طریقه کار کرد این نوع ترانس تقویت برق (استابلایزر) کنترل به صورت دیجیتال می باشد . بالا بودن قدرت ، راندمان ، دقت و کیفیت کنترل شده ولتاژ خروجی جزو خصوصیات مهم این دستگاه ها می باشد. چرا ما به شما محصولات ترانس تقویت برق امگا را پیشنهاد می کنیم؟ 1- محصولات کمپانی امگا Omega دارای استاندارد CE و iso9001 بوده و در حال حاضر به بیش از 56 کشور جهان صادر می شود. 2- ترانس تقویت برق امگا Omega دارای کیفیت متفاوت با طراحی ویژه جهت کارکرد مداوم با طول عمر حداقل 10 سال بدون تعمیر می باشد. 3- کمپانی بزرگ امگا Omega مجهز به 6 خط تولید پیشرفته در تولید محصولات اتوماسیون صنعتی و ترانس تقویت برق است که 2 خط تولید آن به صورت کاملا رباتیک در حال تولید ترانس اتوماتیک رله ای با کیفیت بالا می باشد. 4- استابلایزر های امگا Omega در تمامی رنج ها مجهز به صفحه نمایش و هسته ای داخلی تماما مس ودارای سیستم حفاظتی ولتاژ و جریان و تکنولوژی روز دنیا است. 5- انواع ترانس تقویت برق (ترانس رله ای) امگا Omega دارای یک سال گارانتی ...... ادامه »

دستگاه تنظیم کننده ولتاژ
۱۷ آبان ۱۳۹۶

دستگاه تنظیم کننده ولتاژ

دستگاه تنظیم کننده ولتاژ یا استابلایزر دستگاهی است که برای تنظیم خودکار ولتاژ در دستگاه ها و موتور های الکتریکی طراحی شده است . ولتاژ رگولاتور ممکن است برای کارکرد از یک مکانیسم الکترو مکانیکی و یا از اجزای الکترونیکی بهره برد. این دستگاه بسته به نوع طراحی می تواند برای تنظیم یک یا چند ولتاژ AC یا DC به کار گرفته شود . رگولاتور های ولتاژ الکترونیکی معمولا در منبع تغذیه کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرند و به تثبیت ولتاژ DC که مورد استفاده پردازنده و دیگر قطعات کامپیوتر است می پردازند. در آلترناتور خودرو ها و دستگاه های مولد انرژی ، رگولاتور ولتاژ وظیفه کنترل ولتاژ خروجی را بر عهده دارد . در یک سیستم توزیع برق ممکن است در امتداد مسیر توزیع برق نصب گردد به طوریکه تمام مصرف کنندگان بدون توجه به میزان باری که از خطوط کشیده میشود ولتاژ ثابتی را دریافت دارند . یک تنظیم کننده ساده ولتاژ از یک مقاومت سری و یک یا چند دیود تشکیل شده است . با توجه به شکل لگاریتمی دیود ، ولتاژجریان یافته در دیود به علت تغییرات در ولتاژ کشیده شده و یا ولتاژ خروجی به میزان کمی تغییر می کند . هنگامی که کنترل دقیق ولتاز و یا بهره وری مهم نباشد تنظیم کننده ساده ...... ادامه »

کاربرد سروموتور
۱۷ آبان ۱۳۹۶

کاربرد سروموتور

از سرووموتور در تمام پروسه های کنترلی و عمومی که نیاز به موتور الکتریکی میباشد میتوان استفاده کرد ولی به دلیل قیمت بالای این موتورهای از لحاظ اقتصادی به صرفه نمیباشد تا از آنها استفاده نمود ولی در بعضی پروسه ها باید فقط و فقط از سرو موتور استفاده کرد زیرا دقت بسیار بالا،سرعت و عکس العمل سریع ،گشتاور متغییر و بالا نسبت به سایر موتورهای دیگر را دارد ،به همین دلیل از سرو موتور در موارد زیر استفاده میشود: ماشین آلات تولید قطعات الکترونیکی،انواع ماشین آلات cnc فلزات ، ماشین آلات cnc طلا و چوب ، ماشین آلات بسته بندی و دوخت پلاستیک،ماشین آلات نساجی،انواع ماشین آلات چاپ،انواع روباتهای صنعتی ،روبات های تجهیزات پزشکی،شبیه ساز خودرو،سینمای 5 بعدی و 3 بعدی،ماشین آلات تزریق پلاستیک و .... برای کنترل بهینه سیستم های تولید و ماشین آلات صنعتی گوناگون که شامل بهینه سازی در مصرف انرژی،وقت و هزینه های مختلف فرایندهای تولید،ماشین ابزارها و غیره میشود، از حالتهای کنترلی به شرح زیر استفاده میشود: 1-کنترل موقعیت  2-کنترل سرعت  3-کنترل گشتاور  4-کنترل دستی مشاهده دیگر مقالات مربوط به تنظیم کننده ولتاژ: کاربرد استابلایزر استابلایزر و تثبیت برق ترانس ...... ادامه »

فرق بین UPS و استابلایزر چیست؟
۱۶ مهر ۱۳۹۶

فرق بین UPS و استابلایزر چیست؟

استابلایزر: استابلایزر ( ترانس خانگی ) و یو پی اس هر دو تثبیت کننده ولتاژ هستند و دارای فیلترهای الکترونیکی و الکتریکی جهت حذف نوسان و نویز برق میباشند و برقی یکنواخت به مصرف کننده ارسال میکنند اما تنها تفاوت آنها در اینست که یو پی اس دارای باتری برای زمان خاموشی و نبود برق است. استفاده از یو پی اس یا استابلایزر بستگی به نیاز مصرف کننده دارد, برای بیمارستانها و آزمایشگاهها و مکانهایی که در آن نیاز مبرم به برق بوده و قطع برق امکان بروز خسارتهای جبران ناپذیری را دارد استفاده ازیو پی اس توصیه میشود اما با توجه به کم بودن میزان قطعی برق به ویژه در شهرهای بزرگ, برای مصارف خانگی استفاده از استابلایزراز لحاظ اقتصادی به صرفه تر است دستگاه محافظ یو پی اس ، فقط دارای یک برد الکترونیکی می باشند که به هنگام بالا و یا پائین بودن ولتاژ برق شهر از حدتعریف شده برق را قطع می نمایند و نیز یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می باشند که این سیستم به دلیل ابتدایی بودن آن محافظ مطمئن و کاملی برای دستگاههای مصرف کننده نمی باشد ولی استابلایزر فاصله میکروکنترولرهوشمند ،محافظ بسیار مطمئن برای لوازم برقی می باشد. یوپی اس مخفف عبارت ...... ادامه »

طریقه انتخاب یک استابلایزر مناسب
۰۵ مهر ۱۳۹۶

طریقه انتخاب یک استابلایزر مناسب

برای انتخاب و خرید یک استابلایزر مناسب ابتدا باید به کاربرد مصرف موتوری یا روشنایی (صنعتی یا خانگی) توجه کرد به عنوان مثال دستگاه های خانگی مانند لباسشویی، یخچال فریزر، تلویزیون برای محافظت پیشنهاد میشود از استابلایزرهای حلقوی یا همان سروموتوری استفاده شود. به این دلیل که این نوع استابلایزر با توجه به حساس بودن لوازم خانگی از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد که این امر موجب جلوگیری از صدمه زدن به دستگاه و کاهش هزینه می گردد . توجه به نکات زیر حائز اهمیت است : هسته داخلی دستگاه و سیستم های حفاظتی درهنگام نوسان ولتاژ محدوده ولتاژ ورودی که یک دستگاه استابلایزر می تواند تحمل کند. تنطیم ولتاژ خروجی به صورت دلخواه صفحه نمایش که بتواند ولتاژ ورودی و خروجی و آمپر مصرف را نشان می دهد قابلیت حمل و جابجایی کردن در توان های بالا تنظیم درصد خطا دستگاه راندمان و کارکرد دستگاه 98% خدمات گارانتی پس از فروش استابلایزر   لیست محصولات استابلایزر، تثبیت کننده ولتاژ (کلیک کنید) ... ادامه »

ویژگی های استابلایزرهای سری STB-33
۰۳ مهر ۱۳۹۶

ویژگی های استابلایزرهای سری STB-33

قابلیت کنترل میکروپروسسوری هر فاز به صورت مجاز به وسیله 3 سروموتور دامنه اصلاح ولتاژ بسیار بالا از حداقل 280 و حداکثر 450 ولت ولتاژ خروجی کاملا خطی و پیوسته بدون هیچ گونه پرش و نوسان 380 ولت دارای صفحه نمایش دیجیتال جهت نمایش ولتاژ ورودی و خروجی و جریان مصرفی هر فاز به صورت جداگانه استفاده از فیلتر جهت جلوگیری از نویز یا پارازیت های لحظه ای در ولتاژ خروجی دارای سیستم هشدار به صورت آلارم در اثر اضافه بار مصرفی دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت مصرف بیش از 8/2 توان نامی دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت اتصال کوتاه دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت under و over ولتاژ بیش از حد دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت دمای بالا (over Temprature) دارای سیستم Phase Failure قطع یک فاز دارای کلید By Pass جهت یکسو نمودن ورودی و خروجی در شرایط اضطراری بی سر و صدا کار کردن دستگاه جهت محیط های آرام میزان بسیار ناچیز تلفات انرژی و راندمان 98% جریان بی باری بسیار کم زیر 5/0 آمپر زمان اصلاح ولتاژ خروجی کمتر از 1 ثانیه به ازای 20 لیست محصولات استابلایزر (کلیک کنید) ... ادامه »

ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ
۲۲ شهریور ۱۳۹۶

ترانسفورماتور افزاینده ولتاژ

فروش استابلایزر
۲۲ شهریور ۱۳۹۶

فروش استابلایزر

بازرگانی تالی الکتریک جهت رفاه در امر خرید استابلایزر برای مشتریان خود خدمات فروش استابلایزر به صورت آنلاین و تلفنی را با کوتاهترین زمان تحویل توسط پیک ، تیپاکس و باربری در سراسر ایران ارائه می نماید. استابلایزر دستگاهی است که به حفظ ولتاژ ثابت در یک مدار الکتریکی کمک می کند،انتخاب استابلایزر مناسب به میزان جریان و ظرفیت فعلی مدار بستگی دارد. یکی از انواع استابلایزها استابلایزر صنعتی می باشد .این دستگاه از نوسانات ولتاژ جلوگیری می نماید و از طریق تثبیت ولتاژ AC همواره ولتاژ ورودی و خروجی یکسانی را برای کاربران فراهم می آورد. استابلایزر صنعتی در مقایسه با دیگر استابلایزر ها دارای ظرفیت بالا ، کارایی بهتر ، ضریب خطای پایین و تنظیم ولتاژ پایدار برای انواع استفاده های طولانی و تغییرولتاژهای ناگهانی مناسب می باشد. استابلایزر صنعتی در انواع تجهیزات الکترو مکانیکی ،خطوط تولید صنعتی ،آسانسور،تجهیزات پزشکی ،تجهیزات نور،صنعت نساجی،لوازم خانگی ، راه آهن ، دستگاه های رادیو لوژی و تمام صنایعی که در آنها به تثبیت ولتاژ نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد. مشاهده دیگر مقالات مربوط به استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ: خرید استابلایزر چرا از ...... ادامه »

استابلایزر ستونی
۲۲ شهریور ۱۳۹۶

استابلایزر ستونی

استابلایزرهای ستونی از سه عدد ترانس ستونی و یا همان واریاکی تشکیل شده اند و همچنین در برخی از آنها از یک عدد ترانس تقویت وجود دارد که کار اصلی این ترانس ایتدا برق ورودی را گرفته و فیلتر می کند سپس برق را به سه ترانس واریاکی می دهد و در هنگامی که ولتاژ ورودی با نوسان همرا باشد خروجی را تنظیم می کند و بدون پرش در خروجی اعمال می نماید همچنین این نوع استابلایزرها بیشتر در آمپر های بالا مورد مصرف قرار می گیرد استابلایزر های ستونی شیماتسو از سیستم امنیتی بسیار بالایی برخوردار هستند از قبیل سیستم دتکتور دود و آتش سیستم کنترل فاز، سیستم افزایش ولتاژ، سیستم افزایش جریان و دارای استاندارد جهانی مانند ایزو 9001 و ایزو1400 می باشد. انواع استابلایزر سه فاز نیمه صنعتی سرووموتوری شیماتسو شامل: مدل OMG-33-9Kva  با توان 9 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 12 آمپر مدل OMG-33-15Kva  با توان 15 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 20 آمپر مدل OMG-33-20Kva  با توان 20 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 27 آمپر مدل OMG-33-30Kva  با توان 30 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 40 آمپر مدل OMG-33-50Kva  با توان 50 کیلو وات،خروجی ثابت 380 ولت و تحمل جریان 75 ...... ادامه »

تثبیت کننده ولتاژ
۲۰ شهریور ۱۳۹۶

تثبیت کننده ولتاژ

تثبیت کننده ولتاژ(استابلایزر)  بیشترین کاربرد این دستگاه در فضاهایی استفاده می گردد که نوسان ولتاژ و پرش ولتاژ وجود دارد. تثبیت کنند ه می تواند نویز های نا گهانی و پرش برق به دستگاه های برقی کمک کرده و با عث طول عمر و صرفه جویی در هزینه شود.تثبیت کننده ولتاژ در مدل های تک فاز و سه فاز قابل ارائه می باشد مدل های تکفاز با سریSTB-11 وسری سه فاز STB-33 می باشد تثبیت کنند های ولتاژ در مدل های تکفاز جهت تقویت ولتاژ می باشند در مدل های تکفاز 1500 VA با خروجی 8 آمپر جهت یخچال فریزر ،2KVA با خروجی 8 آمپر دستگاه برش و CNC ، 3KVA خروجی 12 آمپر لباسشوئی، 5KVA با خروجی 20 آمپر جهت لوازم خانگی 8KVA با خروجی با 32 آمپر جهت لوازم خانگی به همراع کولر گازی تا 2400 ، 10KVA با خروجی 40 آمپر ودارای دو هسته تقویت برق جهت لوازم برقی و خانگی با کولر گازی 34000 به بالا می باشد. در واقع، تثبیت کننده ولتاژ دستگاهی است که برای ثابت نگاه داشتن سطح ولتاژ طراحی شده است ، تثبیت کننده های ولتاژ ممکن است از یک مکانیسم الکترومکانیکی و یا از مکانیسم الکترونیکی تشکیل شده باشند.همچنین بسته به نوع طراحی خود می توانند برای تنظیم یک یا چند ولتاژ AC یا DC مورد استفاده قرار گیرند. تثبیت کننده های ولتاژ الکترونیکی ...... ادامه »

تثبیت کننده ولتاژ (استابلایزر)
۲۰ شهریور ۱۳۹۶

تثبیت کننده ولتاژ (استابلایزر)

استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ یا ترانس اتوماتیک دستگاهی است که به حفظ ولتاژ ثابت در یک مدار الکتریکی کمک می کند، انتخاب استابلایزر مناسب به میزان جریان و ظرفیت فعلی مدار بستگی دارد . طریقه عملکرد استابلایزر به این صورت است که با تامین ولتاژ ثابت برای دستگاه های الکتریکی انها را از آسیب ناشی از نوسانات ولتاژ حفظ می کند . این دستگاه در اصل مانند یک ترانسفورمر عمل می کند و در آن جریان ورودی به یک سیم پیچ اولیه متصل می شود و جریان خروجی از یک سیم پیچ ثانویه خارج می شود. هنگامیکه یک افت ولتاژ در جریان ورودی وجود دارد رله های الکترومغناطیسی سیم پیچ با سرعت بیشتری می چرخند و باعث می شوند ولتاژ خروجی بالابرود و در نتیجه افت ولتاژ اولیه جبران گردد. در هنگامیکه افزایش ولتاژ ورودی وجود دارد عکس شرایط فوق اتفاق می افتد در نتیجه ولتاژ خروجی تقریباً ثابت باقی می ماند. به این ترتیب این دستگاه همیشه و در تمام زمان ها ولتاژ درون مدار الکتریکی را ثابت نگاه می دارد و بدین ترتیب از دستگاه های الکترونیکی محافظت می نماید. در واقع، تثبیت کننده ولتاژ دستگاهی است که برای ثابت نگاه داشتن سطح ولتاژ طراحی شده است ، تثبیت کننده های ولتاژ ممکن است از ...... ادامه »

خرید استابلایزر
۱۹ شهریور ۱۳۹۶

خرید استابلایزر

بازرگانی تالی الکتریک جهت رفاه در امر خرید استابلایزر برای مشتریان خود خدمات خرید استابلایزر به صورت آنلاین و تلفنی ، با کوتاهترین زمان تحویل توسط پیک ، تیپاکس ، باربری را ارائه می نماید. استابلایزر دستگاهی است که برای ثابت نگاه داشتن سطح ولتاژ طراحی شده است ، این دستگاه ممکن است از یک مکانیسم الکترومکانیکی و یا از مکانیسم الکترونیکی تشکیل شده باشند.استابیلایزر ها بسته به نوع طراحی خود می توانند برای تنظیم یک یا چند ولتاژ AC یا DC مورد استفاده قرار گیرند. موارد استفاده از استابلایزر عبارتند از منازل ، ساختمان های اداری، دستگاه های چاپ ، دستگاه های پمپ آب ، دستگاه های CNC، دستگاه های حکاکی و دستگاه های برش و ... . انواع مختلف استابلایزر عبارتند از دستی و اتوماتیک و Servo Motor. استابلایزر اتوماتیک طوری طراحی شده است که به طور اتوماتیک سطح ولتاژ را ثابت نگاه می دارد و از تجهیزات الکترونیکی در برابر موج ولتاژ و کاهش ولتاژ حفاظت می کند همچنین به یکدست کردن ولتاژ های ضربه ای نیز می پردازد.طریقه عملکرد استابلایزر به این صورت است که دارای دو سیم پیچ می باشد ،ولتاژ ورودی به سیم پیچ اولیه وارد می شود و جریان از سیم پیچ ثانویه دریافت می گردد. هنگامیکه یک ...... ادامه »

چرا از استابلایزر استفاده کنیم؟
۱۹ شهریور ۱۳۹۶

چرا از استابلایزر استفاده کنیم؟

ایمنی دستگاه ها تحقیقات انجام شده نشان می دهد عمده ترین عامل خرابی لوازم برقی، نویز ها، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر بر روی برق شهر بوده که آسیب های بوجود آمده توسط این عوامل عمدتا در قسمت های گرانقیمت دستگاه همچون موتور، کمپرسور، پاور و … اتفاق می افتد. به همین مظور برای محافظت از لوازم برقی خانگی و اداری بخصوص کولر گازی، یخچال، لباسشویی، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و… حتما باید از دستگاه های استابیلایزر استفاده نمود، همچنین لازم به ذکر است، فروشندگان و تولیدکنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق برای دستگاه های قاقد استابیلایزر هیچگونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند. در ضمن هزینه های ناشی از خسارات احتمالی و عملکرد نامطلوب دستگاه در اکثر مواقع به مراتب بیشتر از هزینه های پیشگیری (استفاده از استابیلایزر) می باشد. هنگامی که ولتاژ برق شهر پایین می آید، مصرف کننده برای جبران این کاهش ولتاژ، جریان بیشتری از مدار و سیم کشی می کشند، این موضوع جریان زیادی را از فیوز های سر راه و کابل های برق عبور می دهد که باعث قطع شدن فیوز ها و گرم شدن شدید کابل ...... ادامه »

انتخاب صحیح بین استابلایزر رله ای و سروو موتوری
۱۹ شهریور ۱۳۹۶

انتخاب صحیح بین استابلایزر رله ای و سروو موتوری

استابلایزر رله ای یا استابلایزر سروو موتوری بعد از شناخت استابلایزر و انواع آن ( استابلایزر رله ای و استابلایزر سروو موتوری ) ، حال نوبت آن است که بدانیم کدام یک از آنها برای مصرف ما مناسب است. با مطالعه این آموزش شما علاوه بر شناخت موارد استفاده انواع استابیلایزرها می توانید بهترین انتخاب استابلایزر را برای خود داشته باشید. چه زمانی از استابلایزر رله استفاده کنیم ؟ هر زمان نوسانات برق شهر به صورت پله ای بوده و ولتاژ به مقدار زیادی پرش می کند (بر فرض مثال ولتاژ به طور ناگهانی از 220 به 170 کاهش پیدا کند یا به بالای 240 ولت برسد ) بهتر است از استابیلایزر رله استفاده گردد که از سرعت سوئیچ بالایی بر خوردار است . چه زمانی از استابلایزر سروو موتوری استفاده کنیم ؟ در هر مکانی که به هر دلیل ولتاژ برق شهر در اکثر مواقع پایین تر یا بالاتر از حد مجاز است و نوسانات ولتاژ به صورت پله ای نیست بهتر است از استابیلایزر سروو موتوری استفاده گردد که از دقت بیشتری برای جبران و کاهش ولتاژ برخوردار است . لیست محصولات استابلایزر (کلیک کنید) ... ادامه »

تفاوت استابلایزر رله ای و سروو موتوری
۱۹ شهریور ۱۳۹۶

تفاوت استابلایزر رله ای و سروو موتوری

استابلایزر رله ای یا استابلایزر سروو موتوری ، کدام بهتر است؟ همانطور که می دانید استابلایزر ها به دو دسته تقسیم می شوند: استابلایزر رله ای و استابلایزر سروو موتوری ، حال نکته مهم این است که آنها را بشناسیم تا بتوانیم هنگام خرید استابلایزر و مشاهده قیمت آنها انتخاب مناسبی را داشته باشیم. این آموزش شما را با تفاوت های این دو تکنولوژی استابیلایزر آشنا می کند. استابلایزر رله ای : این استابیلایزر ، از سرعت سوئیچ خیلی بیشتری نسبت به استابلایزر سروو موتوری برخوردار است و این کار را در کسری از ثانیه انجام می دهد در حالی که نمونه سروو موتوری بین 3 تا 7 ثانیه در بهترین حالت تاخیر دارد اما تغییرات ولتاژ را با دقت 10 تا 20 ولت اصلاح می کند . هزینه تعمییرات ساختار رله ای بسیار کمتر از سروو موتوری می باشد  استابلایزر سروو موتوری : از دقت بالاتری نسبت به استابلایزر رله ای برخوردار است  و تغییرات ولتاژ را با دقت  3 تا 5 ولت اصلاح می کند در صورتی که این عدد در نمونه رله ای 20 ولت می باشد. راندمان بالا و طول عمر بیشتر مزیت مهمی در استابلایزر سروو به حساب می آید اما هزینه تعمییرات به خاطر طراحی دینامیکی بسیار بالاتر از استابلایزر رله ...... ادامه »

راهنمای خرید استابلایزر
۱۵ شهریور ۱۳۹۶

راهنمای خرید استابلایزر

آنچه مشتریان استابلایزر باید بدانند: امروزه برق یکی از اصلی ترین نقش های زندگی انسان را ایفا می کند و از همان ابتدای به وجود آمدن برق و فراگیر شدن آن،،  جامعه بشری با نوسانات شدید برق مواجه هستند و از آن رنج می برند زیرا این نوسانات منجر به سوختگی و یا خرایی دستگاه های برقی و تجهیزات خانگی ، تجهیزات کارخانه ها و حتی کامپیوتر شخصی شما می شود و حتی ممکن است برخی از این نوسانات را به چشم نبینیم و حتی با بی توجهی این تغییرات سریع و گسترده ولتاژ را نادیده بگیریم اما حقیقت این است اگر این اتفاق حتی فقط یکبار در سال رخ  دهد، باعث خرابی جبران ناپذیر دستگاه های شما خواهد شد چه بسا اگر دستگاه مصرفی شما گران قیمت و غیر قابل تعمیر باشد. دستگاه های استابلایزر مطابق با استاندار های کشور ایران بوده و قادر هستند که این نوسانات را به نحوی بسیار عالی ، (حتی نوساناتی که با چشم دیده نمی شود) بر طرف کند و ولتاژی بسیار دقیق و مطابق با برق ایران (220ولت ثابت)  را به کاربران خود ارائه دهد . استفاده از دستگاه های تنظیم کننده ولتاژ از اینگونه خسارات و تلفات زمان جلوگیری کرده ، و راندمان و طول عمر دستگاه شما را چندین برابر بالا می برد. لازم به ذکر است ...... ادامه »

  ۱   ۲