اسپویلر جریان هوا ( Air Flow Spoiler )

اسپویلر جریان هوا ( Air Flow Spoiler )
اسپویلر جریان هوا یا Air Flow Spoiler، جهت خنثی کردن آسیب های ناشی از وزیدن باد که عامل اصلی ایجاد پدیده گالوپینگ می باشد، طراحی شده است. این تجهیزات برای حفظ و ثبات آیرودینامیکی، بوسیله تغییر مداوم نسبت به باد و حذف نیروهای لیفت به کار می رود.اسپویلر جریان هوا شامل : بخش محکم کننده، بخش میرا کننده و مارپیچ پشتیبان می باشد.

1- بخش محکم کننده Gripping Section شامل چندین پیچش (360 درجه اطراف کابل) بوده و اسپویلر جریان هوا را در جای خود محکم نگه می دارد.
2- بخش میرا کننده Spoiling Section نیروی لیفت آیرودینامیکی را خنثی می کند. بخش اسپویلر در اطراف کابل برای دو یا سه بار بسته به قطر کابل پیچیده شده است و باعث حذف نیروی باد که خود سبب بوجود آمدن پدیده گالوپینگ در کابل ها می شود، می گردد.
3- مارپیچ پشتیبان Application Support Helix از اسپویلر پشتیبانی می کند. محدوده ی اسپویلرهای جریان هوا در جهت طولی از 4 تا 5 متر می باشد. مارپیچ پشتیبان از آویزان شدن اسپویلر جریان هوا از یک طرف جلوگیری می کند، در حالی که بخش محکم کننده در طرف مخالف آن ایجاد می شود.
     
                                               

روش اجرا:

1- -پس از انتخاب محل نصب اسپویلر جریان هوا، پیچیدن مارپیچ پشتیبان در اطراف و پیچش اسپویلر جریان هوا را آغاز کنید تا وقتی که اولین بخش محکم کننده در محل درست خود قرار گیرد. وقتی که اولین بخش محکم کننده به دور اسپویلر جریان هوا پیچیده می شود، مارپیچ پشتیبان از آویزان شدن اسپویلر جریان هوا جلوگیری می کند.
2- پیچیدن اولین بخش محکم کننده
3- حال انتهای سر مخالف اسپویلر جریان هوا را جایی که مارپیچ پشتیبان قرار داده شده حرکت دهید سپس بخش اسپویلینگ را دور کابل، دوبار از سمت راست بپیچید. نکته: برای کابل های با قطر کوچکتر که از اسپویلر جریان هوا با رشته های قطر 9 میلی متر استفاده می کنند، در بخش اسپویلینگ به دور کابل، سه بار پیچیده می شود.این عمل از افتادگی بیش از حد اسپویلر جریان هوا با قطر کوچک، در شرایط آب و هوایی گرم محدود خواهد کرد.
4- بخش محکم کننده دوم را به وسیله پیچاندن آن به دور کابل و انتهای بخش محکم کننده ، در جای خود محکم کنید.

ملاحظات ایمنی:

این روش اجرا جایگزین استانداردهای طراحی، ایمنی و ساخت در نظر گرفته شده نمی باشد.
توصیه های ارائه شده تنها برای نشان دادن ایمنی مورد استفاده اسپویلر جریان هوا هستند. عدم پیروی از این دستورالعمل ها و محدودیت ها ممکن است منجر به استفاده نادرست از محصول و یا آسیب شخصی شود.
وقتی در منطقه ی خطوط برقدار کار می کنید، باید مراقبت بیشتری برای جلوگیری از تماس برقی (الکتریکی) تصادفی صورت گیرد.
برای عملکرد مناسب و ایمنی فردی مطمئن باشید که سایز مناسب اسپویلر جریان هوا را قبل از استفاده از آن انتخاب کرده اید.
این محصول قبلاً، تنها برای استفاده بوسیله افراد آموزش دیده تعیین شده است. این محصول نباید بوسیله ی کسی که با آن آشنا نیست و آموزش استفاده از آن را ندیده است استفاده شود.
 
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
دستگاه LCR متر چیست؟
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

دستگاه LCR متر چیست؟

دستگاه LCR متر ابزاری‌ست که می‌تواند با دقت و سرعت بالایی میزان ظرفیت خازن، مقاومت و اندوکتانس سلف را مشخص کند. از LCR متر با عنوان سلف‌سنج (L)، خازن‎سنج (C) و اهم‌سنج (R) نیز یاد می‌کنند. به علاوه از دیگر اندازه‌گیری‌های دستگاه می‌توان به پارامتر‌هایی همچون Q (ضریب توان)، D (ضریب اتلاف)، سوسپتانس ...  ادامه مطلب 
توربین انبساطی ( Expansion Turbines ) چیست؟
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

توربین انبساطی ( Expansion Turbines ) چیست؟

توربینهای انبساطی  (Expansion Turbines)   یا همان تورب واکسپندرها (Turbo Expanders) ماشین های چرخشی مدرن می باشند که انرژی فشار گاز یا جریان بخار را به کار مکانیکی تبدیل می کند.بطوریکه گاز یا بخار در توربین انبساط پیدا می کند . اگر سرد شدن گاز یا جریان بخار هدف اصلی باشد کار مکانیکی که بدین صورت تولید گردد ...  ادامه مطلب 
چمدانی که برق تولید می کند!
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

چمدانی که برق تولید می کند!

در حال حاضر وجود چمدان‌هایی که درون آن‌ها چند باتری تعبیه شده موضوع جدیدی نیست، اما اخیرا شرکت "Rollogo" چمدانی موسوم به "Rollogo Escape S" توسعه داده است که مجهز به پاور بانک است، اما انرژی مورد نیاز خود را از باتری دریافت نمی‌کند بلکه از چرخ‌هایش به دست می‌آورد. چمدان مذکور از چرخش چرخ‌های ...  ادامه مطلب 
کابل زیر دریا ( submarine cable )
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

کابل زیر دریا ( submarine cable )

کابل ارتباطی زیردریایی ( Submarine communications cable) کابلی مستقر در بستر دریا و میان دو ایستگاه زمینی است که انتقال سیگنال‌های مخابراتی یا انتقال برق را در امتداد اقیانوس ممکن می‌سازد. اولین کابل‌های ارتباطی زیردریایی در دهه ۱۸۵۰ برای انتقال ترافیک تلگراف ساخته و نصب شدند. نسل‌های بعدی کابل، برای انتقال ...  ادامه مطلب 
موتور القایی خطی (LIM)
 ۱۴ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

موتور القایی خطی (LIM)

موتور القایی خطی (LIM) نوع خاصی از موتور‌های القایی است که به منظور دست‌یابی به حرکتی در راستای یک خط مستقیم (به جای حرکت دورانی موتور‌های مرسوم) از آن استفاده می‌شود. این موتور‌ها یک اعجاز مهندسی برای تبدیل یک موتور عادی به موتوری دیگر در کاربرد‌های خاص هستند که اصول کاری تقریبا مشابهی دارند، اما ...  ادامه مطلب