توان اضطراری دیزل ژنراتور و توان دائم دیزل ژنراتور چیست؟

توان اضطراری دیزل ژنراتور و توان دائم دیزل ژنراتور چیست؟
تاریخ:
۲۸ فروردین ۱۳۹۷

توان الکتریکی دیزل ژنراتورها را می توان به 2 دسته:


توان پرایم (prime)  و یا توان دائم کار و 2 توان استند بای (stand by) و یا توان اضطراری تقسیم بندی نمود.
توان پرایم (prime) و یا  توان دائم کار توانی از دیزل ژنراتور می باشد که به طور مداوم می توان از آن استفاده نمود.
توان استندبای(stand by) و یا توان اضطراری به توانی اطلاق می گردد که برای مدت زمانی کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد
توان پرایم  (prime)  و یا توان دائم کار دیزل ژنراتور در صنایع همچون نفت و گاز ، دریایی ، سایت های ساختمانی و ... مورد استفاده قرار می گیرد .
این امر در شرایطی اتفاق می افتد که دسترسی به شبکه برق سراسری وجود ندارد.
همچنین در شرایطی به خاطر محدودیت های استفاده از برق شبکه صاحبان صنایع از این نیرو بهره مند می گردند .
در برخی از شرایط و در برخی از کشورها نیز تولید برق با استفاده از دیزل ژنراتور مقرون به صرفه تر از استفاده از برق شبکه سراسری می باشد.

استفاده از توان استندبای( stand by) و یا توان اضطراری در شرایطی نمود پیدا می کند که دسترسی به منبع برق اصلی قطع گردیده و یا بخاطر شرایطی نیاز به تولید توانی  بیشتر ایجاد می گردد.
همانند سایر ماشین آلاتی که توانایی کارکرد دائم را دارند ، دیزل ژنراتور های دائم کار نیز از اجزای مخصوص بهره مند می باشند .
این امر سبب گردیده است که 2 دیزل ژنراتور با توان های پرایم  (prime) و استندبای(stand by) یکسان دارای مشخصات فنی و قیمت های متفاوتی نسبت به یکدیگر باشند.

  توان استندبای (stand by) و یا اضطراری:

همانطور که در قبل ذکر گردید توان استندبای (stand by)  و یا اضطراری به توانی از دستگاه گفته می شود که برای مدت زمانی کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد .

شایان ذکر است که توان اضطراری دیزل ژنراتور قابلیت اضافه بار را ندارد ، یعتی نمی توان توانی بیشتر از توان استندبای دیزل ژنراتور از آن دریافت نمود . از توان اضطراری و یا استندبای می توان در محل هایی که دسترسی به برق شبکه وجود دارد ،به عنوان نیروی پشتیبان ، با حداکثر توان 80% باز مورد استفاده ، استفاده نمود .

توان پرایم  (prime) و یا دائم:

از توان پرایم (prime)  و یا دائم می توان به عنوان منبع اصلی تولید برق استفاده نمود .شایان ذکر است که در صورت استفاده دائم از دیزل ژنراتور بار خروجی از دستگاه می بایست %80-70 توان پرایم( (prime  و یا توان دائم دیزل ژنراتور باشد . در صورت افزایش این درصد می بایست ساعات استفاده از دستگاه در روز کاهش یابد تا از آسیب دیدگی دیزل ژنراتور جلوگیری به عمل آید.
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
دستگاه LCR متر چیست؟
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

دستگاه LCR متر چیست؟

دستگاه LCR متر ابزاری‌ست که می‌تواند با دقت و سرعت بالایی میزان ظرفیت خازن، مقاومت و اندوکتانس سلف را مشخص کند. از LCR متر با عنوان سلف‌سنج (L)، خازن‎سنج (C) و اهم‌سنج (R) نیز یاد می‌کنند. به علاوه از دیگر اندازه‌گیری‌های دستگاه می‌توان به پارامتر‌هایی همچون Q (ضریب توان)، D (ضریب اتلاف)، سوسپتانس ...  ادامه مطلب 
توربین انبساطی ( Expansion Turbines ) چیست؟
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

توربین انبساطی ( Expansion Turbines ) چیست؟

توربینهای انبساطی  (Expansion Turbines)   یا همان تورب واکسپندرها (Turbo Expanders) ماشین های چرخشی مدرن می باشند که انرژی فشار گاز یا جریان بخار را به کار مکانیکی تبدیل می کند.بطوریکه گاز یا بخار در توربین انبساط پیدا می کند . اگر سرد شدن گاز یا جریان بخار هدف اصلی باشد کار مکانیکی که بدین صورت تولید گردد ...  ادامه مطلب 
چمدانی که برق تولید می کند!
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

چمدانی که برق تولید می کند!

در حال حاضر وجود چمدان‌هایی که درون آن‌ها چند باتری تعبیه شده موضوع جدیدی نیست، اما اخیرا شرکت "Rollogo" چمدانی موسوم به "Rollogo Escape S" توسعه داده است که مجهز به پاور بانک است، اما انرژی مورد نیاز خود را از باتری دریافت نمی‌کند بلکه از چرخ‌هایش به دست می‌آورد. چمدان مذکور از چرخش چرخ‌های ...  ادامه مطلب 
کابل زیر دریا ( submarine cable )
 ۱۸ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

کابل زیر دریا ( submarine cable )

کابل ارتباطی زیردریایی ( Submarine communications cable) کابلی مستقر در بستر دریا و میان دو ایستگاه زمینی است که انتقال سیگنال‌های مخابراتی یا انتقال برق را در امتداد اقیانوس ممکن می‌سازد. اولین کابل‌های ارتباطی زیردریایی در دهه ۱۸۵۰ برای انتقال ترافیک تلگراف ساخته و نصب شدند. نسل‌های بعدی کابل، برای انتقال ...  ادامه مطلب 
موتور القایی خطی (LIM)
 ۱۴ مهر ۱۳۹۸
 گروه تحقیق و توسعه تالی الکتریک

موتور القایی خطی (LIM)

موتور القایی خطی (LIM) نوع خاصی از موتور‌های القایی است که به منظور دست‌یابی به حرکتی در راستای یک خط مستقیم (به جای حرکت دورانی موتور‌های مرسوم) از آن استفاده می‌شود. این موتور‌ها یک اعجاز مهندسی برای تبدیل یک موتور عادی به موتوری دیگر در کاربرد‌های خاص هستند که اصول کاری تقریبا مشابهی دارند، اما ...  ادامه مطلب